РОЗЕ от "Pinot Noir"

Нов продукт на Кралската изба!!! 

От селектирано и ръчно брано червено грозде от френския сорт Pinot Noir.

Направено е по технологията „късна беритба” и при кратка „моцерация”. Това означава, че след достигането на максималната им зрялост, гроздовите зрънца се отделят от чепките и семенцата и след изцеждането им се оставят заедно с люспиците от 2 до 6 часа в охладено помещение. Така виното придобива приятен розов цвят и уникален аромат.

След това, гроздовият сок се прецежда и по-нататъшната технология е подобна на тази на бялото вино. Така направеното от Pinot Noar РОЗЕ уникално комбинира добрите качества както на червеното, така и на бялото вино.

Подходящо е за консумация със средиземноморски стил ястия. Идеално съчетание за традиционните италиански пасти, със сушени или пушени филета. Прекрасно се комбинира с пилешко филе и с всички видове сьомга.

Деликатен и свеж плодов вкус. Прекрасен комплимент на обяд през летните дни. Допълнителна романтика през топлите вечери.

Лимитирана серия от 750 бутилки.

Сервира се задължително добре охладено до 6-8*С /може и с бучка лед/.

          Alk. 12% Vol.                                                                                            е 750 ml.

 

25.00 лв.

Този продукт не е в наличност. Моля изберете друг от каталога.

Р О З Е

Новый продукт Королевского погребка!!!

Из красного французского винограда "Пино Ноар". Изготовлено по технологии "позднего сбора" и при короткой "мацерации" (именно мацерация ответственна за те специфические характеристики, которые отличают красные вина от белых: окраска, танин, аромат).

Это означает, что после достижения максимальной спелости, виноградные ягоды отделяются от стеблей и семян, а затем оставляют их вместе с кожицей от 2 до 6 часов в холодном помещении. Таким образом, вино приобретает приятный розовый цвет и неповторимый вкус. После этого виноградный сок фильтруют и далее технология аналогична белому вину.

Таким образом Пино Ноар РОЗЕ уникальным образом сочетает в себе лучшие качества обоих вин : красного и белого.

Пригодно для употребления с блюдами в средиземноморском стиле. Идеальное сочетание традиционной итальянской пасты с сушеным или копченым филе. Прекрасно сочетается с курицей и всеми видами лососевых .

Замечательное дополнение к обеду в летние дни. Дополнительная романтика в теплые вечера.

Ограниченный выпуск 1014 бутылки .

Подавать желательно хорошо охлажденным 6-8 *гр. С ( можно со льдом ).

Alk. 12,5%                                                                                                     Объём 750 мл.